שתפו את PRIME-TX-1600 בין חבריכם:
מפרט
Noctua
יצרן: Noctua
מספר קטלוגי: PRIME-TX-1600
1600W - 80 PLUS Titanium - Seasonic - ATX 3.1, PCIe 5.1 - SSR-1600TR2 NE
שתיים עשרה שנות אחריות
231455=1x
מחיר במזומן אחרי 2% הנחה:
קישורים רלוונטיים למוצר
  • דף מוצר PRIME-TX-1600 באתר Noctua
Under Constructions!!!!!! Might include mistakes :-(
: 133.3A 12V
: 1 Quantity-of 12V-Rails
: 3 IDE
: 25A 33V
: ErP Lot 6, supports Haswell C6/C7 Low-Power States, semi-passive mode switchable Special-features
: 6 6/8-Pin PCIe
: 3A 5Vsb
: fully modular cable-management
: ATX PS/2 shape-factor
: 150x86x210mm Dimensions-(WxHxD)
: 1600 WATT
: 3 4/8-Pin ATX12V
: 25A 5V
: 21.71dB(A) (loud Cybenetics certificate, 115V), 22.12dB(A) (loud Cybenetics certificate, 230V) Volume
: 0.5A -12V
: 18 SATA
: 125W (3.3V 5V), 1600W ( 12V), 6W (-12V), 15W (5Vsb) Max-Combined Power
: Seasonic Prime TX-1600 1600W ATX 3.1 NAME
: active PFC
: 94% (according to manufacturer), 93.5% (loud 80 PLUS certificate, 115V), 92.27% (loud Cybenetics certificate, 115V), 94.01% (loud Cybenetics certificate, 230V) average-efficiency
: ATX 3.1 Specification
: 2x 16-Pin PCIe 5.1 12V-2x6 (12 4-Pin, each 600W), 12V-2x6 Total output: 1.2kW 12V-2x6
: black Colour
: 80 PLUS titanium (115V, loud 80 PLUS certificate) certificates-loud 80 PLUS
: ATX3-PRIME-TX-1600 / PRIME-TX-1600-ATX30 SKU
: 135mm, semi-passive Fan(s)
: 1 20/24-Pin
: ETA-titanium (115V, loud Cybenetics certificate), ETA-Platinum (230V, loud Cybenetics certificate), LAMBDA-A (115V, loud Cybenetics certificate), LAMBDA-A (230V, loud Cybenetics certificate), 115V 230V Report (Lab ID: SS16002165) certificates-loud Cybenetics
: Series
שוחחו על המוצר
חלקי מחשב קונים בפלונטר ספקי כח קונים בפלונטר ATX - 1500W קונים בפלונטר