שתפו את XG27AQMR בין חבריכם:
מפרט
ASUS
יצרן: ASUS
מספר קטלוגי: XG27AQMR
27 inch 2K QHD (2560x1440), Fast IPS, 300Hz (above 144Hz), 1 ms GTG, G-Sync compatible, Variable Overdrive, ELMB Sync, DisplayHDR 600
שלוש שנים אחריות איסוף והחזרה - יבואן רשמי
237694=1x
מחיר במזומן אחרי 2% הנחה:
קישורים רלוונטיים למוצר
  • דף מוצר XG27AQMR באתר ASUS
Under Constructions!!!!!! Might include mistakes :-(
: security lock (Kensington Security Slot), slim bezel Special-features
: 1 5Gb/s)
: LED, blue light filter, flicker-free Backlight
: 100x100 (occupied) VESA
: 30-255kHz (H) / 48-300Hz (V) signal-frequency
: black (Display surrounding) / black (lower bezel) / black (pedestal) / black (back side) Colour
: 90LM08K0-B01170 SKU
: 1 3.5mm jack
: 1.000:1 (static) Contrast
: mechanical keys, D-pad Operation
: true rgb
: 26kWh/1000h (F) energy-efficiency SDR (A to G)
: 10bit (1.07 billion colours) Colour-depth
: 614.8x399.3x264.9mm (WxHxD) with pedestal compressed, 614.8x509.3x264.9mm (WxHxD) with pedestal extracted, 614.8x367.1x60.1mm (WxHxD) without pedestal Dimensions
: 1 DisplayPort 1.4
: Series
: non-glare (matte) coating
: 2 USB-A 3.0
: 350cd/m (typical), 600cd/m (HDR) Brightness
: 1 DC In hollow socket
: monitor (stationary) function
: 120% sRGB
: VESA DisplayHDR 600, HDR10 HDR
: tripod socket for Camera Communications
: 97% DCI-P3
: straight (flat) shape
: with pedestal, height-adjustable (110mm), Pivot (90), rotatable (25), tiltable ( 20/-5) Ergonomics
: ASUS ROG Strix XG27AQMR, 27" NAME
: 23W (typical), 0.3W (standby) Power-consumption
: ASUS ELMB Blur-reduction feature
: 70kWh/1000h (G) energy-efficiency HDR (A to G)
: 1 USB-B 3.0
: 89.04% (calculated) Screen-to-Body-Ratio
: 2 HDMI 2.0
: 7.31kg (with pedestal), 4.37kg (without pedestal) Weight
: external Power-supply
: 1ms (GtG) Response-time
: 178/178 viewing-angle
: factory calibration (Delta-E <2) LUT-(Lookup-table)
גודל מסך: 27" (68.6cm), Class: 26"-27" Screen-size
קצב ריענון: 300Hz (2560x1440) Refresh-installment