שתפו את XG27WCMS בין חבריכם:
יצרן: ASUS
מספר קטלוגי: XG27WCMS
27-inch ROG Strix XG27WCMS USB Type-C Gaming Monitor - 2560x1440, Curved, 280Hz (Overclock), 1ms (GTG), Extreme Low Motion Blur Sync, USB Type-C, FreeSync Premium, DisplayWidget Center, tripod socket, HDR
שלוש שנים אחריות איסוף והחזרה על ידי היבואן
231396=1x
מחיר במזומן אחרי 2% הנחה:
קישורים רלוונטיים למוצר
  • דף מוצר XG27WCMS באתר ASUS
Under Constructions!!!!!! Might include mistakes :-(
: 4.50kg (without pedestal) Weight
: 1 DisplayPort 1.4
: LED, blue light filter, flicker-free Backlight
: 70kWh/1000h (G) energy-efficiency HDR (A to G)
: 125% sRGB
: 30-255kHz (H) / 60-240Hz (V) signal-frequency
: Series
רזולוציה: 2560x1440 (WQHD), 16:9, 109ppi resolution
: 1 DC In hollow socket
: 4.000:1 (static), 100.000.000:1 (dynamic) Contrast
: 31.4W (typical), 0.5W (standby), 0.3W (deactivated) Power-consumption
: 95% DCI-P3
: 89.51% (calculated) Screen-to-Body-Ratio
: 8bit (16.7 Mio. colours) Colour-depth
: external Power-supply
: 1 PD 15W)
: 1 HDMI 2.1
: ASUS ROG Swift XG27WCMS, 27" NAME
: 1 3.5mm jack
: 400cd/m (typical) Brightness
קצב ריענון: 280Hz (2560x1440) Refresh-installment
: true rgb
: VESA DisplayHDR 400, HDR10 HDR
: 100x100 (occupied) VESA
: mechanical keys, D-pad, Software, compatible with Asus DisplayWidget Center Operation
: bent (curved), 1500R/1.50m shape
: 26kWh/1000h (F) energy-efficiency SDR (A to G)
סוג פאנל: VA (almost VA) panel
: Illumination on back side (RGB), slim bezel Special-features
: ASUS ELMB SYNC (max. 120Hz) Blur-reduction feature
: 611x390x219mm (WxHxD) with pedestal compressed, 611x510x219mm (WxHxD) with pedestal extracted, 611x370x92mm (WxHxD) without pedestal Dimensions
גודל מסך: 27" (68.6cm), Class: 26"-27" Screen-size
: black (Display surrounding) / black (lower bezel) / black (pedestal) Colour
: 1 USB-C 3.0 with DisplayPort 1.4
: non-glare (matte) coating
: 90LM09Y1-B01370 SKU
: monitor (stationary) function
: 1ms (GtG) Response-time
: 178/178 viewing-angle
: with pedestal, height-adjustable (120mm), Pivot not available, rotatable (35), tiltable ( 20/-5) Ergonomics