1954 1656 1954 1656 1 ASUS 27 inch 3840x2160, dual mode (4K 162Hz or FHD 485Hz), 0.3ms (min.), Fast IPS, Extreme Low Motion Blur Sync, USB Type-C, G-Sync compatible, DisplayWidget Center, Smart Pixel technology, HDR - ROG Strix XG27UCG Gen2 (XG27UCGR) Dual mode Gaming Monitor